Piękna twarz

Okolice oczu

MEZOTERAPIA IGŁOWA

OPIS ZABIEGU

Mezoterapia igłowa to zabieg, który nie tylko odwraca i hamuje skutki upływającego czasu, ale stanowi doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową. Zabieg stymuluje mikrokrążenie w skórze i pobudza komórki do regeneracji oraz produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra zachowuje młodość i piękny wygląd na dłużej. Zabieg polega na podaniu wprost do skóry substancji odżywczych i leczniczych. Wykorzystywane preparaty mogą mieć formę gotowych leków do mezoterapii, produkowanych pod kątem likwidacji konkretnego problemu, lub koktajli leczniczych, będących indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.  

EFEKTY

W wyniku zastosowania zabiegu mezoterapii skóra staje się widocznie rozświetlona i nawilżona. Dochodzi do spowolnienia procesu starzenia i w związku z tym poprawy jędrności, elastyczności oraz kolorytu skóry. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Lekarz podczas konsultacji, w zależności od problemu, ustala z pacjentem harmonogram zabiegów.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • likwidacja zmarszczek 
  • wypoczęte oczy, likwidacja cieni pod oczami, kompleks regenerujący okolice oczu
  • usuwanie przebarwień – mezoterapia kwasem hialuronowym, witaminami, polinukleotydami
  • mezoterapia skóry głowy wspomagająca porost włosów
  • mezoterapia o działaniu antycellulitowym
  • redukcja tkanki tłuszczowej
klinika-skorski-mezoterapia-iglowa
klinika-skorski-mezoterapia-iglowa

PRZECIWWSKAZANIA 

Brak

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

 Na 7 dni przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym). Na 5 dni przed zbiegiem nie zaleca się przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów GingkoBiloba. W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowe), unikaj również intensywnego wysiłku fizycznego.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Po zabiegu mezoterapii unikaj przebywania w miejscach o skrajnych różnych temperaturach. Szczególnie przez pierwsze 48h (a najlepiej do 2 tygodni) nie korzystaj z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory). Niewskazane jest również opalanie się ani dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st C. Bezpośrednio po zabiegu utrzymuj miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez 3 dni po zabiegu nie pływaj i nie podejmuj forsownych ćwiczeń. 

 

Okolice oczu

BOTOX

OPIS ZABIEGU

Botoks to najpopularniejsza metoda redukcji  zmarszczek mimicznych, które pojawiają się w wyniku powtarzających się skurczów mięśni. Jest to metoda sprawdzona i bezpieczna. W SKÓRSKI KLINIKA pracujemy na preparatach najwyższej jakości. Preparaty podawane są w oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie Clostridium botulinum. W wyniku podania toksyny botulinowej następuje blokada przekazywania impulsów nerwowych i w konsekwencji porażenie skurczu mięśni. W ten sposób mięśnie stają się rozluźnione i wiotkie, czego efektem jest wygładzona skóra twarzy. Lek podawany jest w bardzo małych, ściśle dobranych dla każdego pacjenta dawkach, przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta stosuje się znieczulenie kremem. 

EFEKTY

Pierwsze efekty są widoczne po 2-3 dniach od iniekcji. Pełen efekt działania toksyny widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt utrzymuje się do 4-6 miesięcy i zleży od indywidualnych cech organizmu i kondycji skóry.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • zmarszczki pionowe czoła („lwia zmarszczka”)
  • zmarszczki poziome czoła
  • zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”)
  • opadające kąciki ust
klinika-skorski-botoks-2
klinika-skorski-botoks-2

PRZECIWWSKAZANIA 

Brak

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Na 7 dni przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym). Na 5 dni przed zbiegiem nie zaleca się przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów GingkoBiloba. W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowej, unikaj również intensywnego wysiłku fizycznego.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Przez 4 godziny po zabiegu staraj się nie schylać głowy. Nie masuj i nie pocieraj miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Do 48 godzin po zabiegu unikaj wysiłku fizycznego. Nie narażaj się na znaczne zmiany temperatury otoczenia (nawet do tygodnia po zabiegu), nie korzystaj z sauny, łaźni parowej, solarium czy z komory zimna. Do około 1 tygodnia po zabiegu nie nagrzewaj i nie oziębiaj miejsc, w które był podawany preparat. Takie postępowanie może spowodować dezaktywacje preparatu lub osłabić jego działanie. W przypadku prawidłowego podania preparatu, działania niepożądane występują sporadycznie i zawsze są przejściowe.