Strona główna » Zabiegi na piękną twarz » ZABIEGI ANTI-AGING
OPIS ZABIEGU
Stymulatory tkankowe to zabieg stymulujący fibroblasty do produkcji włókien kolagenu i elastyny, które nadają skórze jędrność i elastyczność. Efekt odmłodzenia okolicy oka osiągamy ostrzykując powierzchnię skóry odpowiednim stymulatorem tkankowym, dostosowanym indywidualnie do każdego problemu.
EFEKTY
Po zabiegu okolica zabiegowa odzyskuje młodzieńczą jędrność, blask oraz zdrowy koloryt. Pierwsze efekty są widoczne od razu po iniekcji natomiast aby osiągnąć pełen efekt działania stymulatorów na dolinę łez zalecamy wykonać serię zabiegową. Efekt utrzymuje się do 4-6 miesięcy i zleży od indywidualnych cech organizmu i kondycji skóry.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
PRZECIWWSKAZANIA
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowej, unikaj również intensywnego wysiłku fizycznego). Przed zabiegiem nie zaleca się spożywać leków rozrzedzających krew. W gabinecie zabieg rozpoczyna się od indywidualnej konsultacji oraz miejscowego znieczulenia okolicy zabiegowej.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność i wysoką higienę okolicy zabiegowej, tzn.zmieniamy pościel (poszewkę) na czystą, nie pozwalamy dotykać się zwierzętom do okolicy zabiegowej. Nie masuj i nie pocieraj miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Do 48 godzin po zabiegu unikaj wysiłku fizycznego. Nie narażaj się na znaczne zmiany temperatury otoczenia (nawet do tygodnia po zabiegu), nie korzystaj z sauny, łaźni parowej, solarium czy z komory zimna. Do około 1 tygodnia po zabiegu nie nagrzewaj i nie oziębiaj miejsc, w które był podawany preparat. Takie postępowanie może spowodować dezaktywacje preparatu lub osłabić jego działanie. W przypadku prawidłowego podania preparatu, działania niepożądane występują sporadycznie i zawsze są przejściowe.
OPIS ZABIEGU
Toksyna botulinowa to najpopularniejsza metoda redukcji zmarszczek mimicznych, które pojawiają się w wyniku powtarzających się skurczów mięśni. Jest to metoda sprawdzona i bezpieczna. W SKÓRSKI KLINIKA pracujemy na preparatach najwyższej jakości. Preparaty podawane są w oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie Clostridium botulinum. W wyniku podania toksyny botulinowej następuje blokada przekazywania impulsów nerwowych i w konsekwencji porażenie skurczu mięśni. W ten sposób mięśnie stają się rozluźnione i wiotkie, czego efektem jest wygładzona skóra twarzy. Lek podawany jest w bardzo małych, ściśle dobranych dla każdego pacjenta dawkach, przy użyciu jednorazowej strzykawki wyposażonej w bardzo cienką igłę. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego.
EFEKTY
Pierwsze efekty są widoczne po 2-3 dniach od iniekcji. Pełen efekt działania toksyny widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt utrzymuje się do 4-6 miesięcy i zależy od indywidualnych cech organizmu i kondycji skóry.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
PRZECIWWSKAZANIA
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Na 7 dni przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym). Na 5 dni przed zbiegiem nie zaleca się przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów GingkoBiloba. W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowej, unikaj również intensywnego wysiłku fizycznego.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Przez 4 godziny po zabiegu staraj się nie schylać głowy. Nie masuj i nie pocieraj miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Do 48 godzin po zabiegu unikaj wysiłku fizycznego. Nie narażaj się na znaczne zmiany temperatury otoczenia (nawet do tygodnia po zabiegu), nie korzystaj z sauny, łaźni parowej, solarium czy z komory zimna. Do około 1 tygodnia po zabiegu nie nagrzewaj i nie oziębiaj miejsc, w które był podawany preparat. Takie postępowanie może spowodować dezaktywacje preparatu lub osłabić jego działanie. W przypadku prawidłowego podania preparatu, działania niepożądane występują sporadycznie i zawsze są przejściowe.
OPIS ZABIEGU
Radiofrekwencja mikroigłowa to połączenie dwóch technik zabiegowych – radiofrekwencji i mikronakłuwania skóry. Metoda ta znajduje wiele zastosowań; przede wszystkim służy do niwelowania skutków starzenia się skóry, przywrócenia jej utraconej elastyczności oraz redukcji zmarszczek i bruzd. Doskonale sprawdza się w ujędrnianiu skóry, nie tylko na twarzy, ale też na ciele. Ponadto pomaga wyrównać koloryt, zredukować cienie pod oczami, trądzik, blizny potrądzikowe czy rozszerzone pory. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technicznie metod stosowanych w medycynie estetycznej, w dodatku o tak szerokim spektrum działania.
EFEKTY
Bezposrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, lekko obrzęknięta. Po dwóch – trzech dniach skóra może się delikatnie łuszczyć. Po tygodniu widać znaczącą poprawę wyglądu skóry. Na pełny efekt należy chwilę poczekać ponieważ zabieg opiera się na przebudowie naskórkowej, która trwa ok 28 dni. Aby osiągnąć lepszy i trwalszy efekt zabiegu należy wykonać go 3 razy, w odstępach 30 dni.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
PRZECIWWSKAZANIA
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Do zabiegu Radiofrekwencji mikroigłowej nie ma szczególnego przygotowania się. Przed wykonaniem zabiegu kosmetolog znieczula miejscowo okolicę zabiegową oraz przeprowadza konsultację.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność i wysoką higienę okolicy zabiegowej, tzn.: zmieniamy pościel (poszewkę) na czystą, nie pozwalamy dotykać się zwierzętom do okolicy zabiegowej. Do 48 godzin po zabiegu unikaj: wysiłku fizycznego, sauny, łaźni parowej, solarium, basenu. Dodatkowo zalecamy wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji domowej zaleconej przez kosmetologa.
OPIS ZABIEGU
Mezoterapia igłowa to zabieg, który nie tylko odwraca i hamuje skutki upływającego czasu, ale stanowi doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową. Zabieg stymuluje mikrokrążenie w skórze i pobudza komórki do regeneracji oraz produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra zachowuje młodość i piękny wygląd na dłużej. Zabieg polega na podaniu wprost do skóry substancji odżywczych i regenerujących.
EFEKTY
W wyniku zastosowania zabiegu mezoterapii skóra staje się widocznie rozświetlona i nawilżona. Dochodzi do spowolnienia procesu starzenia i w związku z tym poprawy jędrności, elastyczności oraz kolorytu skóry. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów w odstępach kilkutygodniowych.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
PRZECIWWSKAZANIA
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Na 7 dni przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym). Na 5 dni przed zbiegiem nie zaleca się przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów GingkoBiloba. W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowej), unikaj również intensywnego wysiłku fizycznego.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Po zabiegu mezoterapii unikaj przebywania w miejscach o skrajnych różnych temperaturach. Szczególnie przez pierwsze 48h (a najlepiej do 2 tygodni) nie korzystaj z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory). Niewskazane jest również opalanie się ani dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st C. Bezpośrednio po zabiegu utrzymuj miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez 3 dni po zabiegu nie pływaj i nie podejmuj forsownych ćwiczeń.
OPIS ZABIEGU
PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych, stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nić PDO stymuluje produkcje nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a jedynie osłabiamy ich działanie.
EFEKTY
WSKAZANIA DO ZABIEGU
PRZECIWWSKAZANIA
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Na 7 dni przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym). Na 5 dni przed zbiegiem nie zaleca się przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych oraz ziołowych preparatów GingkoBiloba. W dniu zabiegu należy unikać wahań termicznych otoczenia (nie korzystaj z sauny, solarium, łaźni parowe), unikaj również intensywnego wysiłku fizycznego.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Po zabiegu zakładania nici PDO unikaj przebywania w miejscach o skrajnych różnych temperaturach. Szczególnie przez pierwsze 48h (a najlepiej do 2 tygodni) nie korzystaj z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna (kriokomory). Niewskazane jest również opalanie się ani dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st C. Bezpośrednio po zabiegu utrzymuj miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez 3 dni po zabiegu nie pływaj i nie podejmuj forsownych ćwiczeń.
OPIS ZABIEGU
Jego głównym celem jest biostymulacja komórek skóry. Osocze pozyskiwane jest z krwi pacjenta, zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka. Dzięki aktywacji mikrokrążenia skóra jest napięta i nawilżona.
Terapia osoczem bogatopłytkowym polecana jest pacjentom, którzy szczególną uwagę przykładają do naturalnych rozwiązań w medycynie estetycznej.
Osocze bogatopłytkowe jest idealnym rozwiązaniem również dla alergików, których skóra źle reaguje na preparaty kosmetyczne.
Działanie nawilżające i odżywcze tego zabiegu jest coraz bardziej doceniane w kosmetologii oraz medycynie estetycznej.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
EFEKTY PO ZABIEGU
Po zabiegu okolica zabiegowa odzyskuje młodzieńczą jędrność, silne nawilżenie, blask oraz zdrowy koloryt.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
Zabieg osocza bogatopłykownego nazywany też „wampirzym liftingiem”, jest idealnym wyborem dla osób:
PRZECIWWSKAZANIA
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność i wysoką higienę okolicy zabiegowej, tzn.: zmieniamy pościel (poszewkę) na czystą, nie pozwalamy dotykać się zwierzętom do okolicy zabiegowej. Nie masuj i nie pocieraj miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Do 48 godzin po zabiegu unikaj wysiłku fizycznego. Nie narażaj się na znaczne zmiany temperatury otoczenia (nawet do tygodnia po zabiegu), nie korzystaj z sauny, łaźni parowej, solarium czy z komory zimna. Do około 1 tygodnia po zabiegu nie nagrzewaj i nie oziębiaj miejsc, w które był podawany preparat. Takie postępowanie może spowodować dezaktywacje preparatu lub osłabić jego działanie. W przypadku prawidłowego podania preparatu, działania niepożądane występują sporadycznie i zawsze są przejściowe.
OPIS ZABIEGU
Fibryna jest również pozyskiwana z krwi pacjenta, natomiast uzyskiwana jest podczas odpowiedniej procedury odwirowania i izolowania. Pozyskana z odwirowania fibryna charakteryzuje się bardzo dużą liczbą płytek krwi, komórek macierzystych, oraz leukocytów.
Płytki krwi zawieszone w fibrynie dłużej w porównaniu z osoczem bogatopłytkowym uwalniają czynniki wzrostu, cytokiny, powodują migrację komórek macierzystych do miejsca podania.
Skoncentrowany preparat dłużej utrzymuje się w miejscu aplikacji, dzięki czemu efekty związane z przebudową, regeneracją i naprawą struktury skóry są jeszcze bardziej widoczne, a przede wszystkim dają naturalny efekt wypełnienia.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
Aplikacja autologicznego stymulatora tkankowego to skuteczna broń w walce ze:
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność i wysoką higienę okolicy zabiegowej, tzn.: zmieniamy pościel (poszewkę) na czystą, nie pozwalamy dotykać się zwierzętom do okolicy zabiegowej. Nie masuj i nie pocieraj miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Do 48 godzin po zabiegu unikaj wysiłku fizycznego. Nie narażaj się na znaczne zmiany temperatury otoczenia (nawet do tygodnia po zabiegu), nie korzystaj z sauny, łaźni parowej, solarium czy z komory zimna. Do około 1 tygodnia po zabiegu nie nagrzewaj i nie oziębiaj miejsc, w które był podawany preparat. Takie postępowanie może spowodować dezaktywacje preparatu lub osłabić jego działanie. W przypadku prawidłowego podania preparatu, działania niepożądane występują sporadycznie i zawsze są przejściowe.
PRZECIWWSKAZANIA
EFEKTY PO ZABIEGU
Skuteczność działania autologicznej fibryny bogatopłytkowej i jej możliwości terapeutycznych wynika z powolnego i stopniowego uwalniania czynników wzrostu przez płytki krwi zawieszone w jej włóknach. Fibryna stymuluje wytwarzanie naturalnej sieci w tkankach, na której będą zachodziły procesy naprawcze. Dodatkowo, dzięki komórkom macierzystym intensywnie rewitalizuje i regeneruje wybrane obszary. Dzięki temu efekty zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej są bardzo korzystne:
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
OPIS ZABIEGU
Głowica naszego lasera wykorzystuje technologię światła podczerwonego, wprowadzając wysoką temperaturę do głębokich warstw skóry. Ten swoisty termolifting powoduje skrócenie włókien kolagenowych, pobudzenie produkcji nowych oraz wzrost elastyny. Dzięki temu skóra poddana zbiegowi zagęszcza się i zwiększa jej elastyczność. Efekt poprawy zauważalny jest bezpośrednio po zabiegu, a z każdym dniem staje się jeszcze bardziej wyraźny. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Może być wykonywany o każdej porze roku.
EFEKTY
WSKAZANIA DO ZABIEGU
PRZECIWWSKAZANIA
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Specjalne przygotowanie do zabiegu Termoliftingu nie jest konieczne.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU
Zabieg nie wymaga specyficznego postępowania po zabiegu. Możesz od razu wrócić do codziennych aktywności.
Podczas korzystania z naszej strony chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych w celu tworzenia statystyk, w zakresie sesji strony oraz w celu zwiększania bezpieczeństwa na stronie. Kliknij poniżej, aby wyrazić zgodę albo przejść do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów plików cookies.
Oto używane w naszym serwisie usługi, które mogą zapisywać na Twoim urządzeniu pliki cookies. Wybierz odpowiadające Ci ustawienia.